דילוג לתוכן

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה

מאמר: מימיקה פרסורה

מימיקה פרסורה

מימיקה פרסורה

מימיקה פרסורה

העור שלנו הוא האיבר הגדול ביותר בגופנו. הוא נושא, בהתאם למרידיאנים שעוברים בו, מפה מפורטת של כל האיברים הפנימיים שלנו. זו הסיבה שאפשר לטפל באיברים פנימיים בעזרת רפלקסולוגיה.

אך כף הרגל איננה האיבר היחיד שבו משתקף פנים הגוף. השתקפות דומה ניתן למצוא גם בכף היד, באפרכסת האוזן וכן על גבי הפנים שלנו.

מהו סטרס?

ההגדרה המדעית/כימית של סטרס היא מצב של הרעלה. לפעמים הרעלים חודרים מבחוץ, ולפעמים אנחנו מייצרים אותם בעצמנו בגוף. במצב סטרס, הגוף פשוט לא מצליח לפנות את הרעלים מספיק מהר מהגוף, ואנחנו מראים סימנים שונים של מצוקה- רגשית, פיזית או מנטלית.

במילים אחרות, הסטרס הוא הגורם הראשון במעלה להזדקנות העור, כולל קמטים, נפילה, כתמים ובעיות במרקם ובמראה.

כארומתרפיסטית וקריסטלותרפיסטית ותיקה, הייתי מודעת מזה שנים לצורך שלנו לעזור לעור להסתדר טוב יותר עם נזקי הסביבה וההזדקנות. התואר השני באיכות הסביבה נתן לי עוד נקודת מבט על הדרכים בהן אנחנו צוברים רעלים, על מגוון הנזקים שהם גורמים ועל הצורך לנקז ולהפריש אותם מהגוף. 

גואה-שה

הסינים הכירו את מפת השתקפות האיברים כבר לפני אלפי שנים, ובהתאם התפתחה שיטת העיסוי המכונה גואה-שה. בעיסוי זה משתמשים בכלים שונים, כדי למתוח, לעסות, ללחוץ ולגהץ את שרירי הפנים והגוף, על מנת להפעיל ולשחרר אותם.

הגואה-שה משחרר ומנקז רעלים מתוך התאים שבעומק העור ומשפר את הסירקולציה של הדם, הלימפה והצ'י.

הגואה-שה הקלאסי משתמש במגוון חומרים טבעיים, כגון: קריסטלים, עץ משובח, קרן, שנהב, עצם, זכוכית וקרמיקה, וכיום גם בחומרים חדשים כגון טרהרץ ופלסטיק.

מימיקה-פרסורה

בשנת 2015 פיתחתי את המימיקה-פרסורה, שיטת עיסוי ייחודית, מבוססת מכשירי גואה-שה, המתחקה אחרי קווי המימיקה בפנים, כדי לקדם אנטיאייג'ינג ושיפור של המראה והמרקם של העור.

המימיקה-פרסורה מבוססת על עקרונות הגואה-שה, אולם היא לוקחת אותם כמה צעדים קדימה.

בשיטה זו אנו עובדים ברצף מובנה של פעולות, כאשר אנחנו משחררים רעלים, ואז מפנים אותם אל הלימפה, תוך כדי הקפדה על סדר הפעולות המדוייק.

במשך העיסוי מתבצע מעקב אחרי האזורים, המשקפים את אברי הגוף השונים, והשקעת עבודה מרפאת ומשקמת.

הפעולות המרכיבות את המימיקה-פרסורה 

גריפה- scraping - מתבצעת בעזרת כלים שטוחים, כגון אבנים ומכשירי עץ, מתמקדת בשטח העליון של הגוף, והיא זו שמבצעת את הניקוז הלימפתי. 

לחיצה - pressing- מתבצעת בעזרת רולרים, מתמקדת בעומק השריר, מטפלת בשיפור הסירקולציה של הדם.

סירוק- combing- מתבצעת בעזרת מסרקים, מתמקדת בגירוי המרידיאנים ובגירוי התאים לשחרר עוד ועוד רעלים אל הנוזל הבין-תאי, משם הם נאספים על ידי זרם הלימפה.

לחיצה נקודתית- pointing- לחיצה על נקודות מרידיאנים, מתבצעת על ידי עטים ומכשירים בעלי קצוות דקים, מתמקדת בשחרור חסימות בצ'י. 

שיוף- polishing- מתבצע על ידי כלים שטוחים, כגון פטריות וכדורים, מתמקד בשיפור הסירקולציה של הדם, הלימפה והצ'י. 

ציבוט- pinching- מתבצע על ידי מלקחיים מיוחדים ומתמקד בשחרור חסימות ועודף אנרגיה ברקמות ובעצמות. 

יתרונות המימיקה-פרסורה:

  1. 1.   ניקוז לימפתי- זרם הלימפה הוא חלק ממערכת החיסון, האחראי על פינוי הרעלים שהתאים מפרישים. בניגוד לדם, שיש לו משאבה- הלב, ללימפה אין משאבה. היא נעה על ידי תזוזה של הגוף, לכן חשוב מאוד לעזור לה להתנקז ביעילות.
  2. 2.   אנטיאייג'ינג- העיסוי מפעיל שרירים בפנים שבדרך כלל לא מפעילים אותם וניקוז הרעלים מוביל גם הוא לשיפור והצערה של מראה הפנים.
  3. 3.     שיפור הסירקולציה- העיסוי משפר את הסירקולציה של הדם, הלימפה והצ'י- אנרגיית החיים הזורמת במרידיאנים.
  4. 4.   הרגעה- בשל פינוי האנרגיה העצבית המצטברת בציר של הלסת וברקות, עיסוי הפנים מרגיע מאוד, והתוצאה מתעצמת כשמוסיפים לו טיפול בצוואר, בקרקפת, בחוליות הצוואריות (קרניו-סאקרל) ובכתפיים.
  5. 5.     טיפול איברים עמוק- בגלל העובדה שבפנים יש נקודות מרידיאנים רבות, עיסוי הפנים מטפל באופן טבעי גם באיברים הפנימיים המשתקפים בהם.   

בבית או בקליניקה?

התוצאה הטובה ביותר מתקבלת משילוב של מימיקה-פרסורה עצמית, שמתבצעת בבית על בסיס קבוע, עם טיפול תקופתי בקליניקה.

מימיקה-פרסורה עצמית בבית

ייחודה של המימיקה-פרסורה, הוא בפשטות שלה, מה שמאפשר לעשות אותה בעצמנו בבית, על בסיס שגרתי. מומלץ לבצע את הטיפול פעמיים בשבוע, למשך 3 דקות. העיסוי הוא פשוט וקל לביצוע.

הערכה הדרושה היא ערכת הבסיס, הכוללת אבן לב + רולר.

הדרך הטובה ביותר להפוך את העיסוי לשגרה, היא להניח את האבן והרולר על שיש ליד הכיור באמבטיה, ולבצע את הטיפול יחד עם צחצוח השיניים.

אפשר לבצע אותו בבוקר, לפני שהולכים לעבודה, או בערב לפני השינה.  

במאקאוקאינו תוכלו לרכוש ערכות בסיס לשימוש ביתי ולקבל הדרכה כיצד להשתמש בהן באופן הנכון והיעיל ביותר.  הסטים מגיעים במגוון גדלים וסוגים, ובמגוון חומרים, כגון רוזקוורץ, ג'ייד וקריסטלים נוספים.

כמו כן, כאן באתר תוכלו למצוא סרטוני הדרכה לשימוש בערכות גואה-שה למימיקה-פרסורה.

אחרי שרוכשים מיומנות בסיסית, אפשר להרחיב את הטיפול העצמי גם לצוואר, לקרקפת, לחוליות הצוואריות ולכתפיים. 

מימיקה-פרסורה בקליניקה

בעיסוי המקצועי אנו משתמשים במגוון של כלים ייעודיים וייחודיים, לכל חלק בפנים ולמגוון מטרות, כגון: לחיצה, גריפה, ציבוט, עיסוי סיבובי וכדומה.

במאקאוקאינו ניתן לרכוש ערכות מקצועיות של כלים למימיקה-פרסורה, לטיפול בפנים, בצוואר, בחוליות הצוואריות ובכתפיים.

המימיקה-פרסורה יכולה להיות עיסוק עיקרי, או להוות השלמה למקצועות טיפוליים שונים וכן לקוסמטיקאיות.

לפרטים על קורסים למימיקה-פרסורה התקשרו לטלפון 054-5867487

 

Read more

מחמדים

קולקציית מוצרים לעזרה ראשונה רגשית לחיות מחמד במסגרת המשפחה והבית, חיות המחמד שלנו מגיבות לעיתים קרובות לסיטואציות רגשיות, כאשר אין להן את הכלים המתאימים להתמודד עם המצב. קולקציית המוצרים החדשה "מח...

לקרוא עוד
מעברים

מעברים

קולקציית מוצרים לעזרה ראשונה רגשית בחיי היומיום, אנו נתקלים לא פעם בסיטואציות, המחייבות אותנו לעבור במהירות ממצב רגשי אחד לשני, על מנת לתפקד באופן יעיל, ממקום של תחושה טובה ובטוחה. קולקציית המוצרים...

לקרוא עוד